WERSJA DLA KOMPUTERÓW

Mapa serwisu

Strony Informacyjne

Systemy alarmowe

Ochrona mienia to cel, jakiemu służą systemy alarmowe. Główną rolę w mechanizmach alarmowych systemów pełnią centrale alarmowe, ich zadaniem jest odbieranie i reakcja na sygnały docierające z urządzeń detekcyjnych. Alarmowe centrale mogą być ustawione na jeden z trybów pracy: czuwanie, dozór lub alarm. Zaczyna się od urządzeń detekcyjnych, jakimi są czujki alarmowe - urządzenia te odbierają, dokonują wstępnej weryfikacji i wysyłają sygnał do central. Centrala będąc w stanie aktywności, gdy otrzymuje sygnał z detektorów wywołuje alarm. Za jego realizację odpowiedzialne są sygnalizatory i komunikatory - służą do informowania o stanie alarmowym, pierwsze pracują lokalnie, drugie transmitują informacje do odbiorców poza obszarem detekcyjnym alarmowych systemów. Alarm może być werbalizowany na wiele sposobów.
W naszej ofercie posiadamy produkty wielu marek: Satel, DSC, Paradox, Galaxy, Crow, Vidicon, Optex.
Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami w sprawach szczegółowych, jakich dotyczą zabezpieczenia poprzez systemy alarmowe.

Monitoring CCTV

Telewizjia przemysłowa definiowana także jako monitoring, monitoring wideo lub z angielskiego CCTV (Closed Circuit Television) to zbiór kilku elementów tworzących w pełni funkcjonalny elektroniczny system ochrony mienia. W skład systemu monitoringu wchodzą: kamery przemysłowe do zastosowań wnętrzowych lub zewnętrznych wyposażone w odpowiednie obiektywy, urządzenia rejestrujące obraz czyli rejestratory cyfrowe DVR lub NVR, monitory oraz osprzęt dodatkowy niezbędny do budowy kompletnego monitoringu. Ten podział elementów systemu jest niezmienny, natomiast tak jak w przypadku innych urządzeń elektronicznych czy IT, ulegają one ciągłemu rozwojowi technologicznemu.

Ostatnie lata przyniosły prawdziwą rewolucję w rozwoju systemów telewizji przemysłowej przenosząc ją w erę cyfrową – monitoring wideo IP oraz HD-SDI, wciąż popularny jest jednak monitoring oparty na technologi analogowej, który dzięki rozwojowi przetworników CCD i procesorów obróbki sygnałów DSP, zapewnia bardzo wysoką jakość i czułość kamer. Dzisiejszy system monitorowania może zapewniać użytkownikom wyjątkową funkcjonalność jak dostęp przez internet i urządzenia mobilne, jakość obrazu na poziomie FULLHD, elastyczność i dopasowanie do praktycznie każdych potrzeb, także pod względem ekonomicznym.

Systemy monitoringu oraz urządzenia w nich wykorzystywane dzielą się na klika grup produktowych:

  • Monitoring CCTV analogowy. Oparty o kamery wyposażane głównie w przetworniki CCD, rejestratory cyfrowe DVR (Digital Video Recorder). Ten typ urządzeń zapewnia jakość obrazu do rozdzielczość nawet 700 linii telewizyjnych, transmisję obrazu przez internet. Obraz przesyłany może być za pomocą kabli koncentrycznych, skrętki komputerowej UTP i transformatorów wideo, oraz bezprzewodowo. Zaletą tego systemu jest wysoka czułość kamer, wydajność i funkcjonalność rejestratorów cyfrowych oraz niska cena.
  • Monitoring cyfrowy IP. Kamery wyposażane są głównie w przetworniki CMOS rzadziej CCD. Rozdzielczość kamer zaczyna się od znanego z systemu analogowego D1(704x576) przez obraz HD (720P), FULLHD (1080P) do nawet kilkunastu milionów pixeli. Materiał rejestrowany jest za pomocą specjalnego oprogramowania przechwytującego lub rejestratora NVR (Network Video Recorder). System pracuje w oparciu o przewody UTP zgodnie z wytycznymi okablowania strukturalnego – sieci komputerowych. Podobnie jak inne systemy IT, może pracować zarówno w systemach zamkniętych jak i rozproszonych. Zaletą systemów IP jest wysoka jakość obrazu i możliwość integracji urządzeń z oddalonych lokalizacji.
  • Monitoring HD-SDI. System oparty na kamerach o rozdzielczości HD i FULLHD oraz rejestratorach cyfrowych. Specyfiką tego systemu jest przesył cyfrowego obrazu za pomocą przewodów koncentrycznych. Ze względu na niewielką popularność oraz dość wysokie ceny system HD-SDI przy wielu swoich zaletach, póki co pozostaje rozwiązaniem dość niszowym.

W przypadku wszystkich powyższych systemów, typ oraz funkcjonalność kamer jest bardzo podobna. Kamery produkowane są w wielu odmianach i zróżnicowanych obudowach zarówno zewnętrznych i wewnętrznych z obiektywami o różnej ogniskowej dopasowanej do potrzeb konkretnych warunków pracy. Kamery te najczęściej pracują w technologi D/N – Dzień/Noc, obraz kolorowy w dzień i monochromatyczny w nocy często wyposażane dodatkowo w promienniki IR zapewniający doskonałą skuteczność w trudnych warunkach oświetlenia.

Systemy monitoringu dzięki ciągłemu rozwojowi technologii oraz coraz większej popularności, a co za tym idzie przystępności mogą być wykorzystywane w najróżniejszych aplikacjach od ochrony najmniejszych nawet prywatnych posesji do tworzenia dużych i rozległych systemów bezpieczeństwa. Do budowy każdego systemu można wykorzystać urządzenia o różnym poziomie zaawansowania, a system zaprojektować tak aby przy zachowaniu aspektu ekonomicznego był skuteczny i w pełni funkcjonalny. Każdy system wymaga oczywiście odpowiedniego okablowania, elementów zasilających czy sterujących. W przypadku tworzenia i projektowania takiego systemu niezwykle ważna jest odpowiednia wiedza i doświadczenie. eAlarmy zapewniają Państwu profesjonalne doradztwo i wieloletnie doświadczenie w budowie, konfiguracji i rozwiązywaniu wszelkich problemów dotyczących praktycznie każdego systemu monitoringu CCTV. Zapraszamy do współpracy.

Domofony

Domofon to jeden z najpopularniejszych i najczęściej spotykanych systemów zabezpieczenia mienia czyli kontroli dostępu do wyznaczonej strefy mieszkalnej i komfortu komunikacji. System domofonowy to głosowe połączenie komunikacyjne wejścia – brama, klatka schodowa itp. z użytkownikiem – dom, mieszkanie, biuro itp. W skład systemu wchodzi: kaseta zewnętrzna wyposażona w mikrofon, głośnik i odpowiednią ilość przycisków – abonentów. Unifon – unifony, słuchawki domofonowe, odpowiedni wzmacniacz – zasilacz domofonowy oraz element zamykający drzwi, furtki, wejścia itp. czyli elektromagnes lub zwora elektromagnetyczna. Pomimo prostoty tego rozwiązania występuje wiele typów urządzeń i standardów kreowanych przez ich producentów. Domofony oprócz cech zewnętrznych różnią się rozwiązaniami technicznymi i jest to aspekt, o którym pamiętać muszą ich przyszli użytkownicy. Różnice polegają głównie na typie wykorzystywanego okablowania, funkcjonalności poszczególnych rozwiązań czy możliwości ich rozbudowy. Dziś spotykane domofony opierają się na dwóch podstawowych technologiach. Do małych systemów (jeden do kliku unifonów) stosuje się domofony analogowe, różnych producentów w różnych standardach i odmiennej funkcjonalności. Drugi typ to domofon cyfrowy stosowany do większych systemów od kilkunastu do kilkuset abonentów. System taki umożliwia budowę rozległych aplikacji, wielowejściowych z myślą o budownictwie wielorodzinnym, blok, apartamentowiec osiedle strzeżone itp.

Domofony towarzyszą nam od wielu lat, ich podstawowe cechy są takie same, dziś producenci wyposażają je w dodatkowe elementy podnosząc ich funkcjonalność jak: kamery (wideodomofony) połączenia wewnętrzne (interkom), sterowanie innymi systemami (bramy, oświetlenie) czy transmisja Ethernet, GSM itp.

Sklep eAlarmy, zapewnia Państwu wybór spośród wielu krajowych i światowych producentów tych urządzeń. Nasze doświadczenie umożliwia nam dobór oraz konfiguracje każdego typu systemu domofonowego od najprostszych do rozbudowanych i skomplikowanych aplikacji zgodnie z wymogami i potrzebami Klienta.

Wideodomofony

Systemy P-POŻ / SSP

Systemy Oddymiania

Kontrola dostępu


Baza wiedzy

Systemy alarmowe

Monitoring CCTV


Aktualności

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

Producenci