WERSJA DLA KOMPUTERÓW

Domofony

Domofony to najpopularniejszy i najbardziej podstawowy system zabezpieczenia posiadłości. W przypadku budownictwa wielorodzinnego: osiedla strzeżone, apartamenty, bloki, domy szeregowe domofony nie tylko spełniają funkcję zabezpieczenia, ale także kontroli dostępu do wybranych stref, np. tylko do jednej klatki, lub tylko jednych drzwi wejściowych. Obecnie domofony umożliwiają nam wiele dodatkowych funkcji jak wideo, zamknięcie furtki, bramy, czy sterowanie oświetleniem. Domofony są pewnego rodzaju filtrem i ograniczeniem dla nieznanych nam osób, które próbują się do nas dostać. Posiadanie domofonu niweluje konieczność bezpośredniego kontaktu z podejrzaną osobą, nie musimy otwierać drzwi, by się z nią skomunikować tylko robimy to głosowo lub wideo-głosowo poprzez domofon (wideodomofon).

Najbardziej podstawowe systemy domofonowe to domofony analogowe. Są one najczęściej wykorzystywane w niewielkich systemach, gdzie jest mało abonentów. Konstrukcja tych domofonów jest bardzo prosta, składa się mianowicie z:
  • bramofon - panel znajdujący się na zewnątrz przy drzwiach wejściowych lub furtce bramy. Za jego pomocą możemy zadzwonić do wybranej osoby lub firmy.
  • unifon - wewnętrzne urządzenie służące do otwieranie drzwi oraz prowadzenia rozmów z osobami z zewnątrz.
  • elektrozaczep - rygiel elektromagnetyczny oraz zamek mechaniczny odpowiadający za blokadę bramy lub drzwi wejściowych.
  • zasilacz domofonowy – zasila system domofonowy.

Domofony cyfrowe stosuje się w większych instalacjach dla kilkunastu lub nawet kilkuset lokatorów. Od tradycyjnych analogowych instalacji różni je sposób prowadzenia przewodu. W systemach cyfrowych wystarczy dwużyłowa magistrala. Dodatkowo wszystkie panele zewnętrze w domofonach cyfrowych wyposażone są w klawiaturę kodową, która daje większą wygodę wybierania konkretnego adresata, wystarczy wpisać na klawiaturze numer lokalu. Lokatorzy natomiast mogą wchodzić przykładając brelok RFID do czytnika kart/breloków. W domofonach cyfrowych także nie ma możliwości podsłuchiwania rozmowy za pomocą unifonu (słuchawki) z innego mieszkania. Montaż domofonów cyfrowych jest szybszy niż domofonów analogowych, ze względu na mniejszą ilość okablowania. Dodatkowo domofony cyfrowe mają możliwość połączenia z centralką telefoniczną oraz portiernią czy ochroną obiektu. Możliwość stworzenia rozbudowanej sieci jest niewątpliwie dodatkową zaletą. Możemy dodać wejście główne przy wejściu na chronione osiedle, oraz wejścia podrzędne – do konkretnych bloków czy klatek. Dzięki temu nie musimy tworzyć osobnych instalacji. W domofonie cyfrowym możliwa jest obsługa od kilku do kilkunastu głównych bramofonów, czyli paneli zewnętrznych oraz nawet kilkaset paneli dodatkowych.

Oferowane przez nas domofony analogowe i cyfrowe charakteryzują się gwarancją jakości wiodących producentów sprzętu domofonowego. Są to producenci, którzy od wielu lat nie zawiedli w żaden sposób naszego ani klientów zaufania pod względem jakości i oferowanych funkcjonalności. Produkty są sprawdzone przez naszych ekspertów, którzy udzielą Państwu rzetelnego doradztwa w tym zakresie. Domofony z naszej oferty bez wyjątku są wykonane z trwałych, wysokiej jakości materiałów, które cechuje wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i odporność na trudne czynniki atmosferyczne, jak deszcz, śnieg, czy duże nasłonecznienie. Obudowy domofonów są trwałe i odporne na akty wandalizmu.

Domofon daje posiadaczom komfort i bezpieczeństwo, które powinno być dla każdego z nas najwyższym priorytetem i standardem. Doświadczenie i wiedza naszych ekspertów zapewniają Państwu dobór i konfigurację każdego typu systemu domofonowego od prostych rozwiązań do tych zaawansowanych dla wymagających.

Producenci