WERSJA DLA KOMPUTERÓW

Baza wiedzy

Procedura aktualizacji rejestratorów serii BCS Line

W ostatnim tygodniu września miał miejsce atak hakerski na urządzenia firmy BCS z serii BCS Line. Zainfekowane rejestratory wyświetlają czarny obraz na każdym z kanałów, oraz napis HACKED w nazwie kanału.
czytaj więcej

Kategoria: Monitoring CCTV

BCS Monitoring 4K, najnowszy system o zdumiewającej rozdzielczości.

Monitoring IP dał zupełnie nowe możliwości i podniósł jakość systemów monitoringu do wcześniej niespotykanego poziomu. Kamery IP w sposób naturalny zaczęły wypierać konwencjonalne systemy analogowe, zdobywając coraz większą część rynku CCTV. Kamera IP czy rejestrator NVR, dają możliwość generowania obrazu nawet do kilkunastu milionów pikseli, choć najczęściej spotykane rozwiązania bazują na rozdzielczości 2Mpx czyli FullHD. Ograniczeniem systemu są odbiorniki, monitory, telewizory, które mogą wyświetlać obraz maksymalnie HD lub FullHD.

Na rynku pojawia się jednak nowa technologia, której nadano handlową nazwę 4K Ultra HD. Czym jest, i jak na tą nowość odpowiedzieli producenci systemów monitoringu. Kilka ciekawych informacji, zapraszamy do lektury.
czytaj więcej

Kategoria: Monitoring CCTV

Neo DSC centrala alarmowa Power Series z nową technologią PowerG.

Urządzenia alarmowe marki DSC, są na naszym rynku znane od wielu lat. W tym czasie trafiły do naszych domów, a dzięki swojej prostocie i niezawodności zyskały dobre opinie i szerokie grono zwolenników. Pierwsze urządzenia, takie jest centrale serii PC (Np. DSC PC3000), do dziś spotyka się w różnego rodzaju obiektach, gdzie wciąż bezproblemowo działają i są w użyciu. Kilka lat temu producent wprowadził niezwykle do dziś popularną serię Power. Centrale te przyjęto bardzo życzliwie ze względu na zunifikowanie wszystkich dostępnych urządzeń peryferyjnych jak manipulatory, ekspandery moduły.
Podobnie jak w przypadku wszystkich innych systemów i w związku z rosnącymi wymaganiami klientów firma DSC wprowadza na rynek zupełnie nową rodzinę central o nazwie NEO PowerSystem.

Mamy nadzieję, że produkty już wkrótce dostępne będą, także na naszym rynku. A oto kilka słów na temat nowej centrali firmy DSC oraz bezprzewodowej technologii transmisji PowerG.
czytaj więcej

Kategoria: Systemy alarmowe

Monitoring AHD Analogowa kamera i rejestrator w jakości HD i FULLHD.

System AHD, nowa jakość w monitoringu wideo. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej znaków świadczących o rewolucji w analogowych systemach monitoringu CCTV. Rewolucję tą zapoczątkował, niezwykle szybki rozwój przetworników obrazu CMOS. Matryca CMOS (Complementary Metal-Oxide Semiconductor) wykorzystywana jest przez wszystkich producentów przenośnych urządzeń, jak smartphone, tablet itp. Naocznie widać w jakim tempie urządzeniom tym przybywa kolejnych milionów Pixeli, dzięki czemu aparaty w nich montowane stają coraz bardziej doskonałe. Wykorzystanie matryc CMOS w systemach monitoring, dało podwaliny pod rozwój technologii IP, gdzie wykorzystuje się kamery wysokiej rozdzielczości.

Nowością (m.in system AHD czy HDCVI) proponowaną przez producentów jest możliwość zaimplementowania matryc CMOS w kamerach analogowych oraz przesył obrazu HD i FULLHD z wykorzystaniem połączeń analogowych. Możliwy staje się wiec przesył obrazu w istniejących instalacjach kablowych z wykorzystaniem kabli koncentrycznych i/lub skrętki UTP.
czytaj więcej

Kategoria: Monitoring CCTV

HDCVI technologia przesyłu obrazu HD i FullHD w systemach monitoringu.

Producenci systemów monitoringu CCTV nieustannie poszukują nowych rozwiązań, które mają na celu polepszenie jakości i skuteczności oferowanego sprzętu. Czasami zmiany te dotyczącą poszczególnych elementów systemów, ulepszania rozdzielczości, sposobu działania, czy funkcji programowych. Tym razem mamy do czynienia z próbą wręcz rewolucyjną zupełnie nową filozofią przesyłu obrazu, który ma stać się konkurencją dla systemów cyfrowych wysokiej rozdzielczości HD-SDI, a być może w niektórych przypadkach nawet monitoringu IP.

HDCVI - High Definition Composite Video Interface. Prezentujemy krótką charakterystykę systemu transmisji obrazu HD i FullHD po kablu koncentrycznym.
czytaj więcej

Kategoria: Monitoring CCTV

BCS - nowe oprogramowanie rejestratora, obsługa kamer IP oraz 960H.

Na początku lutego 2014 r. firma BCS udostępniła oprogramowanie do rejestratorów, które rozszerza funkcjonalność urządzeń analogowych o możliwość podłączenia kamer cyfrowych IP. Dzięki temu relatywnie tani rejestrator może zapisać obraz z kamery FullHD.

Oprogramowanie występuje w trzech wersjach i każda z nich przeznaczona jest do konkretnego rejestratora.
czytaj więcej

Kategoria: Monitoring CCTV

Wyszukaj w bazie wiedzy

Archiwum artykułów

Producenci