WERSJA DLA KOMPUTERÓW

Baza wiedzy

Neo DSC centrala alarmowa Power Series z nową technologią PowerG.

Urządzenia alarmowe marki DSC, są na naszym rynku znane od wielu lat. W tym czasie trafiły do naszych domów, a dzięki swojej prostocie i niezawodności zyskały dobre opinie i szerokie grono zwolenników. Pierwsze urządzenia, takie jest centrale serii PC (Np. DSC PC3000), do dziś spotyka się w różnego rodzaju obiektach, gdzie wciąż bezproblemowo działają i są w użyciu. Kilka lat temu producent wprowadził niezwykle do dziś popularną serię Power. Centrale te przyjęto bardzo życzliwie ze względu na zunifikowanie wszystkich dostępnych urządzeń peryferyjnych jak manipulatory, ekspandery moduły.
Podobnie jak w przypadku wszystkich innych systemów i w związku z rosnącymi wymaganiami klientów firma DSC wprowadza na rynek zupełnie nową rodzinę central o nazwie Power Neo DSC.
czytaj więcej

Kategoria: Systemy alarmowe

Porównanie central oraz modułów GSM firmy Ropam Elektronik

Ropam Elektronik, renomowany producent urządzeń elektronicznych stale rozwija i ulepsza swoje produkty. W artykule prezentujemy tabelę, w której porównujemy najważniejsze parametry poszczególnych serii central oraz modułów GSM producenta:
czytaj więcej

Kategoria: Systemy alarmowe

ePoE w kamerach BCS. Technologia transmisji obrazu i zasilania w monitoringu IP.

ePoE w kamerach BCS - nowa technologia transmisji obrazu i zasilania w monitoringu IP. Wykorzystuje dokładnie ten sam sposób działania co tradycyjna technologia PoE, zapewniając jednak zdecydowanie większy zasięg działania. Dzięki specjalnie dobranej modulacji i sposobie kodowania w transmisji, ePoE zapewnia skuteczne połączenie nawet do 800m w pełnym dupleksie.

Prezentujemy krótką charakterystykę transmisji ePoE za pomocą skrętki UTP kat. 5 / kat. 6 oraz przy użyciu kabla koncentrycznego.

czytaj więcej

Kategoria: Monitoring CCTV

Procedura aktualizacji rejestratorów serii BCS Line

W ostatnim tygodniu września miał miejsce atak hakerski na urządzenia firmy BCS z serii BCS Line. Zainfekowane rejestratory wyświetlają czarny obraz na każdym z kanałów, oraz napis HACKED w nazwie kanału.
czytaj więcej

Kategoria: Monitoring CCTV

BCS Monitoring 4K, najnowszy system o zdumiewającej rozdzielczości.

Monitoring IP dał zupełnie nowe możliwości i podniósł jakość systemów monitoringu do wcześniej niespotykanego poziomu. Kamery IP w sposób naturalny zaczęły wypierać konwencjonalne systemy analogowe, zdobywając coraz większą część rynku CCTV. Kamera IP czy rejestrator NVR, dają możliwość generowania obrazu nawet do kilkunastu milionów pikseli, choć najczęściej spotykane rozwiązania bazują na rozdzielczości 2Mpx czyli FullHD. Ograniczeniem systemu są odbiorniki, monitory, telewizory, które mogą wyświetlać obraz maksymalnie HD lub FullHD.

Na rynku pojawia się jednak nowa technologia, której nadano handlową nazwę 4K Ultra HD. Czym jest, i jak na tą nowość odpowiedzieli producenci systemów monitoringu. Kilka ciekawych informacji, zapraszamy do lektury.
czytaj więcej

Kategoria: Monitoring CCTV

Monitoring AHD Analogowa kamera i rejestrator w jakości HD i FULLHD.

System AHD, nowa jakość w monitoringu wideo. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej znaków świadczących o rewolucji w analogowych systemach monitoringu CCTV. Rewolucję tą zapoczątkował, niezwykle szybki rozwój przetworników obrazu CMOS. Matryca CMOS (Complementary Metal-Oxide Semiconductor) wykorzystywana jest przez wszystkich producentów przenośnych urządzeń, jak smartphone, tablet itp. Naocznie widać w jakim tempie urządzeniom tym przybywa kolejnych milionów Pixeli, dzięki czemu aparaty w nich montowane stają coraz bardziej doskonałe. Wykorzystanie matryc CMOS w systemach monitoring, dało podwaliny pod rozwój technologii IP, gdzie wykorzystuje się kamery wysokiej rozdzielczości.

Nowością (m.in system AHD czy HDCVI) proponowaną przez producentów jest możliwość zaimplementowania matryc CMOS w kamerach analogowych oraz przesył obrazu HD i FULLHD z wykorzystaniem połączeń analogowych. Możliwy staje się wiec przesył obrazu w istniejących instalacjach kablowych z wykorzystaniem kabli koncentrycznych i/lub skrętki UTP.
czytaj więcej

Kategoria: Monitoring CCTV

Wyszukaj w bazie wiedzy

Archiwum artykułów

Producenci