WERSJA DLA KOMPUTERÓW

Baza wiedzy

BCS - nowe oprogramowanie rejestratora, obsługa kamer IP oraz 960H.

Systemy telewizji przemysłowej ze względu na rodzaj zastosowanych kamer dzielimy na:
  • systemy analogowe - monitoring CCTV
  • systemy IP - monitoring CCTV IP

Rejestratory hybrydowe (Np. BCS-DVR1608H-960 Effio 960H ) łączące cechy systemów analogowych i IP ze względu na dość wysoki koszt były mało popularne. Aktualnie firma BCS udostępniła oprogramowanie do rejestratorów, które rozszerza funkcjonalność urządzeń analogowych o możliwość podłączenia kamer cyfrowych IP. Dzięki temu relatywnie tani rejestrator może zapisać obraz z kamery FullHD.

Serwis przestrzega przed próbą aktualizacji starszych rejestratorów - wgranie pliku do innych modeli grozi ich trwałym uszkodzeniem. Użytkownik przeprowadza proces aktualizacji na własną odpowiedzialność. Oprogramowanie występuje w trzech wersjach i każda z nich przeznaczona jest do konkretnego rejestratora:


Tryby pracy poszczególnych rejestratorów z opcją hybrydy znajdują się w aktualności pt.: BCS Rejestrator analogowy DVR z obsługą kamer IP


Procedura aktualizacji nie jest trudna. Ważne żeby nie dopuścić do przerwy zasilania rejestratora.
  • Po rozpakowaniu odpowiedniego archiwum *.zip należy skopiować plik update.bin do pamięć USB. Przed aktualizacją uruchamiamy ponownie rejestrator.
  • Wchodzimy do MENU GŁÓWNE rejestratora (logujemy się na konto administratora). Następnie wybieramy INFO i WERSJA po czym naciskamy przycisk START. Zostaniemy poproszeniu o wybranie pliku z najnowszą wersją oprogramowania: update.bin
 
Baza wiedzy - Aktualizacja oprogramowania BCS - rejestrator hybrydowy
 
  • Aktualizacja trwa kilka minut. Po jej ukończeniu w menu ZAAWANSOWANE pojawia się nowa zakładka HYBRYDA, w której zyskujemy możliwość wybrania trybu pracy rejestratora, np.
Baza wiedzy - Aktualizacja oprogramowania BCS - rejestrator hybrydowy

 


Kategoria: Monitoring CCTV

Wyszukaj w bazie wiedzy

Archiwum artykułów

Producenci