WERSJA DLA KOMPUTERÓW

Baza wiedzy

Neo DSC centrala alarmowa Power Series z nową technologią PowerG.

Power DSC, to seria urządzeń alarmowych, która zdobyła na naszym rynku wielką popularność, dzięki prostocie, niezawodności i przystępnej cenie. Wielu zwolenników marki, czeka wciąż na odświeżenie central, które zapewnią jeszcze lepszą funkcjonalność i elastyczność systemów, dopasowując je do wciąż rosnących oczekiwań odbiorców końcowych. Dziś poznajemy odpowiedź firmy DSC, która zapowiada niezwykle ciekawą rodzinę alarmowych central hybrydowych NEO Power Series z bezprzewodową technologią PowerG.

Należy pamiętać, iż poniższe informacje to wyłącznie zapowiedź systemu, którego Polska premiera wciąż nie jest znana.
 
Dla osób z branży, nie jest tajemnicą, że od kilku lat właścicielem marki DSC jest firma Tyco, która poza tym producentem skupia w swojej grupie wielu innych dostawców z branży zabezpieczeń. Wśród tych producentów jest izraelska firma Visonic, jeden z niekwestionowanych liderów w branży zabezpieczeń bezprzewodowych. W przypadku nowej oferty DSC, widać mariaż technologiczny tych dwóch producentów, co świadczy o wyjątkowości i innowacyjności transmisji PowerG.
 
 
Power Series Neo - wszechstronny system hybrydowyAlarm bezprzewodowy PowerG. Nowa technologia w łączności radiowej.

Opatentowana technologia PowerG, polega na bezprzewodowym i dwukierunkowym przesyle danych pomiędzy dwoma urządzeniami, nadajnikiem TX i odbiornikiem RX. Technologia oparta została na połączeniach bezprzewodowych, wykorzystywanych w transmisjach komórkowych czy łączności bluetooth. Pod tym kątem jest to zupełnie nowe i niespotykane u innych producentów, spojrzenie na sposób działania systemów alarmowych. Dzięki zastosowaniu łączności PowerG, system stał się jeszcze bezpieczniejszy, wydajny, przy jednoczesnym wydłużeniu transmisji pomiędzy urządzeniami.

Podstawowe zalety transmisji PowerG:
  • specjalna technologia transmisji, która umożliwia prace pomiędzy kanałami innych częstotliwości bezprzewodowych, zapewniając bezproblemową i bezpieczną komunikację pomiędzy urządzeniami a centralą
  • wysokiej jakości transmisja dwukierunkowa oraz technologia TDMA, zapewniająca duży przepływ danych w dwóch kierunkach
  • zasilanie bateryjne, które dopasowuje się do warunków i charakterystyki pracy urządzeń, wydłużając czas pracy na bateriach nawet do 8 lat
  • wysokie pasmo transmisji, które zapewnia zasięg sygnału do 2 km. (w linii prostej), zapewnia to możliwość instalacji w nawet odległych punktach, bez potrzeby instalacji dodatkowych i stosunkowo drogich wzmacniaczy sygnału
  • AES – 128 bitowe szyfrowanie danych, zapewniające bezpieczne połączenie, odporne na zakłócanie czy skanowanie

 
PowerG - alarm bezprzewodowy, nowa technologia w łączności radiowej 
Neo Power Series, oferta urządzeń.

Podobnie jak w przypadku już znanej serii Power, nowa gama urządzeń NEO Power, bazować będzie na kilku centralach alarmowych o różnej wielkości (liczbie wejść). Centrale, obsługiwane będą za pomocą uniwersalnych manipulatorów oraz współpracować z dedykowanymi ekspanderami oraz całą gamą urządzeń peryferyjnych.

W przypadku systemu DSC, absolutną nowością jest budowa hybrydowa, czyli możliwość wykorzystania i łączenia zarówno urządzeń bezprzewodowych jak i przewodowych. Urządzenia przewodowe, podobnie jak w poprzedniej serii i analogicznie do innych systemów będą uniwersalne. Istniej możliwość obsługi urządzeń (np. czujek) DSC, ale również innych producentów. Urządzenia bezprzewodowe, czyli odbiorniki jaki i nadajniki (np. czujki) pracować będą wyłącznie w obrębie oferty produktów DSC, wynika to z bezpieczeństwa i odpowiedniego szyfrowania transmisji.

Pomimo zastosowania technologii PowerG oraz wykorzystania w dużej mierze urządzeń (obudów) pochodzących z oferty firmy Visonic, te dwa systemy nie będą kompatybilne.
 
W porównaniu z dotychczasową ofertą Power firmy DSC, zapowiedź nowego systemu wygląda niezwykle bogato. Mamy do dyspozycji pełną gamę zarówno central, manipulatorów jak i urządzeń peryferyjnych. Poniżej przedstawiamy typy central, poza tym kilka pozycji z nowej oferty Neo Power Series. Niestety nie ma też pewności, iż nowe urządzenia na polskim czy europejskim rynku, będą posiadały dokładnie taką symbolikę jak prezentowane dziś przez producenta.
 
NEO Power Series:

 
1. Centrale alarmowe.

HS2016
6 linii na płycie, możliwość rozbudowy do 16 (przewodowych lub bezprzewodowych), 1 partycja.
 
HS2032
8 linii na płycie, możliwość rozbudowy do 32 (przewodowych lub bezprzewodowych), 4 partycje.
 
HS2064
8 linii na płycie, możliwość rozbudowy do 64 (przewodowych lub bezprzewodowych), 8 partycji.
 
HS2128
8 linii na płycie, możliwość rozbudowy do 128 (przewodowych lub bezprzewodowych), 8 partycji.
 

 
HS2016 Centrala alarmowa NEO Power Series DSC

 
2. Manipulatory:

Manipulatory systemu Neo Power, dostępne będą w kliku wariantach, zarówno wersja LED jak i LCD. Podobnie jak dotychczas, będą uniwersalne, możliwość zamiennego stosowania we wszystkich wariantach central HS.
Manipulatory mają podobny design, do znanych z serii Power, niektóre dodatkowo będą posiadały wbudowany czytnik dedykowanych transponderów RFID. Dostępne będą zarówno wersje klawiatur globalnych jak i strefowych.
Poniżej przykładowy wygląd manipulatora LCD oraz LED do centrali DSC Neo.


 
 HS2LCDR                                                                 HS2LED
 
Manipulatory systemu Neo Power dostępne w wersji LCD (HS2LCDR) oraz LED (HS2LED)


 
3. Moduły, ekspandery Neo Power:
 
Innowacyjnością systemu Neo, będzie możliwość wykorzystania urządzeń bezprzewodowych. Budowa systemu hybrydowego, wykorzystującego zarówno urządzenia przewodowe jak i bezprzewodowe.
Transmisja bezprzewodowa będzie obywała się dwukierunkowo z czujek do dedykowanego odbiornika Neo PowerG.
 
HSM2 HOST9 - odbiornik bezprzewodowy do 128 urządzeń bezprzewodowych
 
PG9920 - przedłużacz (ekstender) zasięgu, dedykowany do odbiornika HSM2
 
HSM2108 - ekspander 8 linii przewodowych
 
Centrale, będzie można wyposażyć w pełną gamę dodatkowych modułów, zarówno ekspanderów wejść / wyjść jak i urządzeń do transmisji i komunikacji.
 

 
4. Detekcja, transmisja, sygnalizacja. Szerokie spektrum urządzeń alarmowych z rodziny Neo Power Series.
 
Centrale Neo, będą współpracować ze wszystkimi standardowymi czujkami przewodowymi, zarówno z oferty firmy DSC jak i innymi. Nowością natomiast jest pełna gama, dedykowanych urządzeń bezprzewodowych. W ofercie dostępne będą czujki ruchu, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne oraz detektory dymu, zalania, temperatury itp. Pojawią się także różnego rodzaju piloty do sterowania, czy napadowe oraz sygnalizatory bezprzewodowe, wewnętrzne i zewnętrzne.

 
5. Przykładowe urządzenia z rodziny Neo.
 
 
PG9904P - bezprzewodowa czujka ruchu PIR

PG9904P Bezprzewodowa czujka ruchu PIR z rodziny urządzeń alarmowych Neo Power Series


 
PG9994 – zewnętrzna bezprzewodowa czujka ruchu PIR
PG9994 Zewnetrzna bezprzewodowa czujka ruchu PIR z rodziny urządzeń alarmowych Neo Power Series
 
PG9911 – zewnętrzny sygnalizator akustyczno optyczny

PG9911 Zewnetrzny sygnalizator akustyczno-optyczny z rodziny urządzeń alarmowych Neo Power Series
Podobieństwo do urządzeń oferowanych przez firmę Visonic, absolutnie nie jest przypadkowe. Produkcja urządzeń w tych samych fabrykach oraz wykorzystanie identycznych obudów, może mieć wpływ na obniżenie kosztów urządzeń. Należy jednak pamiętać o wspominanym powyżej braku kompatybilności systemów Neo DSC oraz PowerMaster PG2 firmy Visonic.


Oferta cenowa i dostępność na naszym rynku.
 
W chwili obecnej, nie jest dokładnie znany termin wprowadzenia do stałej oferty, urządzeń serii Neo PowerSeries na naszym rynku. Producent nie podaje także cen, które mogą obowiązywać w Polsce.
Będziemy na bieżąco informować o zmianach w ofercie na naszej stronie.


Kategoria: Systemy alarmowe

Wyszukaj w bazie wiedzy

Archiwum artykułów

Producenci