WERSJA DLA KOMPUTERÓW

Baza wiedzy

Neo DSC centrala alarmowa Power Series z nową technologią PowerG.

Power DSC, to seria urządzeń alarmowych, która zdobyła na naszym rynku wielką popularność, dzięki prostocie, niezawodności i przystępnej cenie. Wielu zwolenników marki czekało na odświeżenie central, które zapewnią jeszcze lepszą funkcjonalność i elastyczność systemów, dopasowując je do wciąż rosnących oczekiwań odbiorców końcowych. Firmy DSC, proponuje niezwykle ciekawą rodzinę alarmowych central hybrydowych NEO Power Series z bezprzewodową technologią PowerG.
 
Dla osób z branży nie jest tajemnicą, że od kilku lat właścicielem marki DSC jest firma Tyco, która poza tym producentem skupia w swojej grupie wielu innych dostawców z branży zabezpieczeń. Wśród nich znajduje się izraelska firma Visonic, jeden z niekwestionowanych liderów w branży zabezpieczeń bezprzewodowych. W przypadku nowej oferty DSC widać mariaż technologiczny tych dwóch producentów, co świadczy o wyjątkowości i innowacyjności transmisji PowerG.
 
 
Power Series Neo DSC - wszechstronny system hybrydowy

 

Alarm bezprzewodowy PowerG. Nowa technologia w łączności radiowej.

Opatentowana technologia PowerG, polega na bezprzewodowym i dwukierunkowym przesyle danych pomiędzy dwoma urządzeniami, nadajnikiem TX i odbiornikiem RX. Technologia oparta została na połączeniach bezprzewodowych, wykorzystywanych w transmisjach komórkowych czy łączności bluetooth. Pod tym kątem jest to zupełnie nowe i niespotykane u innych producentów, spojrzenie na sposób działania systemów alarmowych. Dzięki zastosowaniu łączności PowerG system stał się jeszcze bardziej bezpieczny i wydajny, przy jednoczesnym wydłużeniu transmisji pomiędzy urządzeniami.

Podstawowe zalety transmisji PowerG:
 • specjalna technologia transmisji, która umożliwia prace pomiędzy kanałami innych częstotliwości bezprzewodowych, zapewniając bezproblemową i bezpieczną komunikację pomiędzy urządzeniami a centralą
 • wysokiej jakości transmisja dwukierunkowa oraz technologia TDMA, zapewniająca duży przepływ danych w dwóch kierunkach
 • zasilanie bateryjne, które dopasowuje się do warunków i charakterystyki pracy urządzeń, wydłużając czas pracy na bateriach nawet do 8 lat
 • wysokie pasmo transmisji, które zapewnia zasięg sygnału do 2 km. (w linii prostej), zapewnia to możliwość instalacji w nawet odległych punktach, bez potrzeby instalacji dodatkowych i stosunkowo drogich wzmacniaczy sygnału
 • AES – 128 bitowe szyfrowanie danych, zapewniające bezpieczne połączenie, odporne na zakłócanie czy skanowanie

 
PowerG - alarm bezprzewodowy, nowa technologia w łączności radiowej 

Neo Power Series, oferta urządzeń.

Podobnie jak w przypadku wycofanej z oferty serii Power DCS, urządzenia NEO Power DSC bazują na kilku centralach alarmowych o różnej wielkości (liczbie wejść). Centrale, obsługiwane są za pomocą uniwersalnych manipulatorów oraz współpracują z dedykowanymi ekspanderami, oraz całą gamą urządzeń peryferyjnych.

W przypadku systemu DSC nowością jest możliwość budowy systemu hybrydowego, czyli łączenie zarówno urządzeń bezprzewodowych jak i przewodowych. Urządzenia przewodowe, podobnie jak w poprzedniej serii i analogicznie do innych systemów będą uniwersalne. Istnieje możliwość obsługi urządzeń (np. czujek) DSC, ale również innych producentów. Urządzenia bezprzewodowe, czyli odbiorniki i nadajniki (np. czujki) pracują wyłącznie w obrębie oferty produktów DSC, wynika to z bezpieczeństwa i odpowiedniego szyfrowania transmisji.

Za pomocą bezprzewodowych urządzeń PowerG DSC można stworzyć zarówno mały, prosty system alarmowy jak również rozległy system w dużej firmie czy instytucji.

Pomimo zastosowania technologii PowerG oraz wykorzystania w dużej mierze urządzeń (obudów) pochodzących z oferty firmy Visonic, te dwa systemy nie będą kompatybilne.
 

NEO Power Series:

 1. Centrale alarmowe.
 • HS2016 DSC - 6 linii na płycie, możliwość rozbudowy do 16 (przewodowych lub bezprzewodowych), 1 partycja.
 • HS2032 DSC8 linii na płycie, możliwość rozbudowy do 32 (przewodowych lub bezprzewodowych), 4 partycje.
 • HS2064 DSC - 8 linii na płycie, możliwość rozbudowy do 64 (przewodowych lub bezprzewodowych), 8 partycji.
 • HS2128 DSC - 8 linii na płycie, możliwość rozbudowy do 128 (przewodowych lub bezprzewodowych), 8 partycji.
 

 
HS2016 Centrala alarmowa NEO Power Series DSC
 
 1. Manipulatory:
Manipulatory systemu Neo Power są dostępne w kilku wariantach, zarówno wersja LED jak i LCD. Podobnie jak dotychczas, są uniwersalne, czyli można je stosować we wszystkich wariantach central serii HS. Manipulatory mają podobny design, do znanych z serii Power, niektóre dodatkowo posiadają wbudowany czytnik dedykowanych transponderów RFID. Dostępne są zarówno wersje klawiatur globalnych jak i strefowych.

Poniżej wygląd manipulatora LCD oraz LED do centrali DSC Neo: HS2LCD i HS2LED.
 
 
Manipulatory systemu Powee Neo DSC dostępne w wersji LCD (HS2LCD) oraz LED (HS2LED)


 
 1. Detekcja, transmisja, sygnalizacja. Szerokie spektrum urządzeń alarmowych z rodziny Neo Power Series.
 
Centrale Neo DSC współpracują ze wszystkimi standardowymi czujkami przewodowymi, zarówno z oferty firmy DSC jak i innymi. Nowością natomiast jest pełna gama, dedykowanych urządzeń bezprzewodowych. W ofercie dostępne są czujki ruchu, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne oraz detektory dymu, zalania, temperatury itp. Dodatkowo posiadamy różnego rodzaju piloty do sterowania, czy napadowe oraz sygnalizatory bezprzewodowe, wewnętrzne i zewnętrzne.
Transmisja bezprzewodowa obywa się dwukierunkowo z czujek do dedykowanego odbiornika Neo PowerG: HSM2HOST. Moduł odbiornika radiowego obsługuje do 128 urządzeń.
 
 
 
 

 
PG8994– zewnętrzna bezprzewodowa czujka ruchu PIR
PG9994 Zewnetrzna bezprzewodowa czujka ruchu PIR z rodziny urządzeń alarmowych Neo Power Series
 
PG9911 – zewnętrzny sygnalizator akustyczno optyczny

PG9911 Zewnetrzny sygnalizator akustyczno-optyczny z rodziny urządzeń alarmowych Neo Power Series

Podobieństwo do urządzeń oferowanych przez firmę Visonic, absolutnie nie jest przypadkowe.
 


Kategoria: Systemy alarmowe

Wyszukaj w bazie wiedzy

Archiwum artykułów

Producenci