Przede wszystkim uzupełniliśmy ofertę zwykłych przełączników PoE o jeden model, który umożliwia
podłączenie do 16 kamer IP. Jest to kluczowe urządzenie przy projektowaniu systemu monitoringu IP i niezwykle pożądane przez instalatorów. Teraz posiadamy kompletną gamę przełączników, składającą się z urządzeń zasilających 4 (S64), 8 (S108), 16 (S116), a także 24 kamery (S124). Warto przy tym nadmienić, że wymienione przełączniki zostały wzbogacone o tryb
Long Range. Pozwala on na
przedłużenie zasięgu zasilanych kamer ze 100 do nawet 250 metrów!
Dodaliśmy również
dwa przełączniki Gigabit. Jeden to zmodyfikowana wersja już będącego w sprzedaży, 6-portowego switcha -
SFG64F1. Standardowa wersja urządzenia posiada dwa porty światłowodowe. Nowy model natomiast wyposażony został w
jeden port SFP oraz w
jeden UPLINK na skrętkę. Różnorodność portów pozwala na skorzystanie z większej możliwości sposobów podłączeniowych wszelkich urządzeń sieciowych.
Drugi przełącznik jest nietypowym rozwiązaniem, które posiada głównie
porty światłowodowe w ilości ośmiu sztuk -
SFG10F8. Tego typu urządzenie z pewnością sprawdzi się przy bardziej skomplikowanych i większych systemach telewizji przemysłowej. Może posłużyć jako łącznik pomiędzy rejestratorem a innymi mniejszymi zbiorami kamer w obrębie całego systemu, które posiadają własne przełączniki sieciowe. Dzięki zastosowaniu przewodu światłowodowego będzie można osiągnąć zasięg na większe odległości, nie tracąc przy tym jakości transmisji sygnału.
Producent
PULSAR rozszerzył swoją ofertę o
trzy przełączniki do zastosowań przemysłowych: ISFG42, ISFG64 oraz ISF108. Pozwolą one na podłączenie i zasilenie od 2 do 8 kamer IP. Standardowo przy tego typu urządzeniach, posiadają one
uchwyty do montażu na szynie DIN 35mm. Warto pamiętać, że są to
switche niezarządzalne, jednakże producent zapowiedział już na drugą połowę tego roku wprowadzenie do oferty urządzeń zarządzalnych.
Polecamy również do zakupu jednego z akcesorium -
splittera PoE. Zestaw urządzeń pozwala na przesył sygnału i zasilania do dwóch kamer IP po jednym przewodzie UTP zamiast po dwóch!