WERSJA DLA KOMPUTERÓW

Aktualności

Systemy wideodomofonowe Greon - nowa marka w naszej ofercie

Greon, są to urządzenia przeznaczone do budowy profesjonalnych, rozbudowanych instalacji wideodomofonowych dla osiedli mieszkaniowych. System oparty jest na przewodach UTP (technologia IP). Obraz, dźwięk, sterowanie i zasilanie PoE przesyłane są jednym kablem. Takie rozwiązanie gwarantuje szybkie wdrożenie, upraszcza instalację oraz eliminuje dodatkowe źródła zasilania dla całego systemu.
Każdy z elementów systemu Greon jest urządzeniem sieciowym. W związku z tym łączenie i rozbudowa systemu jest analogiczna jak w przypadku sieci komputerowych. W każdym momencie możemy dołożyć dodatkowe urządzenie wpinając je po prostu do switcha sieciowego.

Maksymalna ilość urządzeń jest na tyle duża (99 paneli zewnętrznych, 9999 użytkowników), że bez problemu można obsłużyć praktycznie każdy system. Całe budynki można grupować w większe struktury w celu zamknięcia terenu i jego obsługę przez portiera lub ochronę.

Wideodomofon IP Greon
 

Zalety systemów IP Greon:

  • Zarządzanie WEB - Panel zewnętrzny oraz stacje wewnętrzne systemu posiadają webowy interfejs konfiguracyjny pozwalający na zdalną konfigurację za pośrednictwem przeglądarki internetowej.
  • Integracja z automatyką budynkową - Możliwość połączenia z Internetem. Stacje wewnętrzne działają w oparciu o popularne systemy operacyjne (Android lub Linux) umożliwiają integrację systemu z innymi produktami – np. systemem inteligentnego budynku. W praktyce panel wewnętrzny może realizować szereg funkcji takich jak sterowanie ogrzewaniem, zasilaniem, oświetleniem, wejściami, podglądem z kamer monitoringu itp.
  • Obsługa protokołu SIP - Komunikacja w systemie bazuje na protokole SIP 2.0 zatem wszelkie urządzenia systemu wideodomofonowego można łatwo skomunikować z innymi urządzeniami korzystającymi z protokołu SIP (np. telefony VoIP).
  • Integracja z IP-CCTV - Wybrane modele stacji wewnętrznych Greon oparte są na systemie Android zatem za pomocą dedykowanych aplikacji możemy na jednym urządzeniu obsłużyć kilka systemów. Przykładowo, instalując aplikację do obsługi IP-CCTV możemy uzyskać podgląd z kamer monitoringu na ekranie monitorów wideodomofonu 

Bezpieczeństwo

Każde mieszkanie wyposażone w panel wewnętrzny Greon oprócz podstawowej funkcjonalności jak prowadzenie rozmowy, podgląd, rejestracja zdjęć lub filmów, ma możliwość bezprzewodowego lub przewodowego podłączenia czujek dymu, temperatury, zalania, ruchu, przycisku SOS itp.

Informacje o zdarzeniach alarmowych powodują wywołania alarmów na panelach wewnętrznych Greon, jak również skutkują pojawieniem się komunikatu alarmowego ze wskazaniem miejsca i źródła alarmu u portiera, mogą być jednocześnie przekazywane na smartfony mieszkańców.

Bezpieczeństwo z systemami IP Greon

Szczegółowe warunki handlowe dla systemów IP Greon ustalane są indywidualnie po dostarczeniu informacji nt. projektu. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Wyjątkiem jest zestaw jednoabonentowy GR-OS6 z GR-IS4-SL, dostępny aktualnie w promocyjnej cenie.

Data publikacji: 01-03-2018


Wszystkie artykuły

Archiwum

Producenci