WERSJA DLA KOMPUTERÓW

RD448het Odbiornik 2-kanałowy z wyświetlaczem, pamięć 448 pilotów, superheterodyna ELMES

Numer produktu: 5669
RD448het Odbiornik 2-kanałowy z wyświetlaczem, pamięć 448 pilotów, superheterodyna ELMES 
brutto: 202.95 netto: 165.00
Elmes
RD448 ELMES Odbiornik zdalnego sterowania z wyświetlaczem. Przeznaczony do stosowania w systemach zdalnego sterowania i kontroli dostępu, w których ilość użytkowników jest duża i wymagane jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa.
 

Uwaga! Produkt archiwalny, wycofany z oferty.


Właściwości odbiornika zdalnego sterowania RD448 ELMES:

  • Możliwość usuwania pojedynczego pilota bez konieczności kasowania całej pamięci
  • Współpraca z maksymalnie 448 pilotami
  • System bezpiecznego kodu zmiennego KEELOQ® firmy Microchip Technology Inc., USA
  • Zabezpieczenie dostępu do procedur programowania odbiornika za pomocą 4-cyfrowego kodu PIN użytkownika
  • Odbiornik superheterodynowy na pasmo 433,92 MHz zapewniający lepszy niż w odbiorniku superreakcyjnym zasięg działania pilotów
  • Pamięć, w której przechowywanych jest 6144 zdarzeń w postaci: daty oraz numeru użytego pilota i przycisku
  • Sygnalizacja otwarcia obudowy odbiornika wyprowadzona na zaciskach instalacyjnych TAMP

Dostęp do programowania odbiornika RD zabezpieczony kodem PIN
Uniemożliwia to osobom postronnym dokonywania jakichkolwiek zmian w konfiguracji odbiornika (dodawania i usuwania pilotów lub zmianę trybów pracy wyjść). Czterocyfrowy kod PIN ustawiony jest przez producenta na „0000”. Administrator systemu powinien zmienić go na taki, który uniemożliwi osobom postronnym jego odgadnięcie.

Tabela porównawcza odbiorników RD448 oraz RD1000 ELMES:

Typ Pamięć pilotów Pamięć zdarzeń Współpraca z komputerem
RD448 448 6144 tak - dostępny program do obsługi
RD1000 1000 brak możliwa, ale wymaga własnego oprogramowania


Opis działania.

Naciśnięcie przycisku pilota wprowadzonego wcześniej do odbiornika powoduje załączenie jednego z przekaźników w odbiorniku:
  • Na wcześniej zaprogramowany czas – jeżeli w odbiorniku wybrany jest tryb pracy monostabilnej
  • Trwające do chwili ponownego naciśnięcia pilota – jeżeli w odbiorniku wybrany jest tryb pracy bistabilnej
Na wyświetlaczu pojawi się numer użytego pilota i kolor świecenia LED-a odbiornika zmieni się (przy przełączeniu kanału nr 1), a na wyjściu S pojawią się impulsy (dwa - przy załączeniu i jeden - przy wyłączeniu przekaźnika). Do pamięci zdarzeń wpisane jest kolejne zdarzenie.

Złącze mini-USB na płytce odbiornika służy do komunikacji z komputerem PC. Do podłączenia odbiornika RD z komputerem należy stosować popularny kabel mini-USB zakończony z jednej strony wtykiem USB typu A (do komputera), a z drugiej 5-stykowym wtykiem mini-USB typu B (tzw. Canon). Kabel nie jest dostarczany w zestawie z odbiornikiem.

Pamięć zdarzeń.
Odbiornik posiada pamięć ostatnich 6144 zdarzeń. W chwili naciśnięcia przycisku pilota do pamięci wpisywane są: aktualna data i czas, numer uźytego pilota (0...447) oraz numer użytego przycisku pilota (0...1). Odczytanie zawartości pamięci odbiornika jest możliwe poprzez jego podłączenie do komputera PC kablem mini-USB.
Dodatkowo, należy wcześniej zainstalować w komputerze program "RD Reader" (zakładka "Do pobrania"). Aplikacja wczytuje z pamięci
RD448 wszystkie nowe zdarzenia i dołącza je do pliku bazy danych (*.mdb). Umożliwia także przeglądanie zdarzeń w porządku chronologicznym. Bardziej zaawansowane zestawienia lub raporty można tworzyć przy pomocy dowolnego programu "czytającego" pliki *.mdb, np.: Microsoft Access®, Lotus Approach® czy bezpłatny Base z pakietu Open Office®.
Należy pamiętać o systematycznym odczytywaniu pamięci zdarzeń. Np. w systemie z 448 pilotami, przy dwukrotnym użyciu każdego z nich dziennie, przepełnienie pamięci zdarzeń nastąpi po około 6 dniach. Po zapełnieniu pamięci nowe zdarzenia zapisują się w miejsce kasowanych starych.

Wewnętrzny zegar.
Zegar odbiornika RD448 jest zabezpieczony przed zerowaniem przy zaniku zasilania, jednak w czasie przerwy w zasilaniu, odliczanie czasu zatrzymuje się. Dlatego zdarzenia sprzed okresu braku zasilania będą miały nieprawidłowy czas – przesunięty do przodu o czas trwania przerwy w zasilaniu. Aby tego uniknąć, należy zastosować akumulatorowe zasilanie awaryjne odbiornika.

Zabezpieczenie dostępu do programowania kodem PIN.
Wejście do procedur programowania zabezpieczone jest 4-cyfrowym kodem PIN, co uniemożliwia osobom postronnym dokonywania jakichkolwiek zmian w konfiguracji odbiornika (dodawania i usuwania pilotów lub zmianę trybów pracy wyjść). Kod PIN ustawiony jest przez producenta na „0000”. Administrator systemu powinien zmienić PIN producenta na własny (należy unikać kodów łatwych typu: "1111" lub "1234").

Producenci