WERSJA DLA KOMPUTERÓW

Mapa serwisu

Strony Informacyjne

Systemy alarmowe

Ochrona mienia to cel, jakiemu służą systemy alarmowe. Główną rolę w elektronicznych systemach zabezpieczeń pełnią centrale alarmowe. Ich zadaniem jest odbieranie i reakcja na sygnały docierające z urządzeń detekcyjnych (czujników ruchu, czujników magnetycznych, czujników dymu, gazu, czadu itp.).

Centrale mogą być ustawione na jeden z trybów pracy: czuwanie, dozór lub alarm. Zaczyna się od urządzeń detekcyjnych, jakimi są czujki alarmowe - urządzenia te odbierają, dokonują wstępnej weryfikacji i wysyłają sygnał do centrali, która będąc w stanie aktywności, gdy otrzymuje sygnał z detektorów, wywołuje alarm. Za jego realizację odpowiedzialne są sygnalizatory i komunikatory - służą do informowania o stanie alarmowym. Pierwsze pracują lokalnie, drugie transmitują informacje do odbiorców poza obszarem detekcyjnym alarmowych systemów. Alarm może być werbalizowany na wiele sposobów.

W naszej ofercie posiadamy produkty wielu marek: SATEL, DSC, Ropam Elektronik, Elmes, Optex, Bosch, Paradox.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami w sprawach szczegółowych, jakich dotyczą zabezpieczenia poprzez systemy alarmowe..

Monitoring CCTV

Telewizja przemysłowa definiowana także jako monitoring, monitoring wideo lub z angielskiego CCTV (Closed Circuit Television). Jest to zbiór kilku elementów tworzących w pełni funkcjonalny elektroniczny system ochrony mienia. W skład systemu monitoringu wchodzą:

  • kamery przemysłowe do zastosowań wnętrzowych lub zewnętrznych wyposażone w odpowiednie obiektywy,
  • urządzenia rejestrującego obraz, czyli rejestratora cyfrowego,
  • monitora oraz osprzętu dodatkowy niezbędny do budowy kompletnego monitoringu (np. przewody, zasilacze, dysk twardy, uchwyty itp).
Ten podział elementów systemu jest niezmienny, natomiast tak jak w przypadku innych urządzeń elektronicznych czy IT, ulegają one ciągłemu rozwojowi technologicznemu.

Ostatnie lata przyniosły prawdziwą rewolucję w rozwoju systemów telewizji przemysłowej, przenosząc ją w erę cyfrową – monitoring wideo IP, wciąż popularny jest jednak monitoring oparty na technologi analogowej, który dzięki rozwojowi przetworników CCD i procesorów obróbki sygnałów DSP, zapewnia bardzo wysoką jakość i czułość kamer.

Dzisiejszy system monitorowania może zapewniać użytkownikom wyjątkową funkcjonalność taką jak dostęp przez internet czy podgląd obrazu za pomocą urządzenia mobilnego. Także jakość obrazu generowanego przez kamery jest stale poprawiana. Niezależnie od wybranego systemu: HD-CVI, AHD czy HD-TVI jesteśmy w stanie uzyskać rozdzielczość na poziomie FullHD, 4MPx, a nawet 5Mpx.

Systemy monitoringu oraz urządzenia w nich wykorzystywane dzielą się na kilka grup produktowych:
  • Monitoring CCTV analogowy. Oparty o kamery wyposażane głównie w przetworniki CMOS i rejestratory cyfrowe DVR (Digital Video Recorder). Ten typ urządzeń zapewnia jakość obrazu do rozdzielczości 4Mpx / 5Mpx, transmisję obrazu przez internet. Obraz przesyłany może być za pomocą kabli koncentrycznych, skrętki komputerowej UTP i transformatorów wideo, oraz bezprzewodowo. Zaletą tego systemu jest wysoka czułość kamer, wydajność i funkcjonalność rejestratorów cyfrowych oraz niska cena.
  • Monitoring cyfrowy IP. Kamery wyposażane są głównie w przetworniki CMOS rzadziej CCD. Rozdzielczość kamer zaczyna się od FULLHD (2Mpx) do nawet kilkunastu milionów pixeli (UltraHD). Materiał rejestrowany jest za pomocą specjalnego oprogramowania przechwytującego lub rejestratora NVR (Network Video Recorder). System pracuje w oparciu o przewody UTP zgodnie z wytycznymi okablowania strukturalnego – sieci komputerowych. Podobnie jak inne systemy IT, może pracować zarówno w systemach zamkniętych jak i rozproszonych. Zaletą systemów IP jest wysoka jakość obrazu i możliwość integracji urządzeń z oddalonych lokalizacji.

W przypadku powyższych systemów typ oraz funkcjonalność kamer jest bardzo podobna. Kamery produkowane są w wielu odmianach i zróżnicowanych obudowach zarówno zewnętrznych i wewnętrznych z obiektywami o różnej ogniskowej dopasowanej do potrzeb konkretnych warunków pracy. Kamery te najczęściej pracują w technologi D/N – Dzień/Noc, obraz kolorowy w dzień i monochromatyczny w nocy często wyposażane dodatkowo w promienniki IR zapewniający doskonałą skuteczność w trudnych warunkach oświetlenia.

Systemy monitoringu dzięki ciągłemu rozwojowi technologii oraz coraz większej popularności, a co za tym idzie przystępności, mogą być wykorzystywane w najróżniejszych aplikacjach od ochrony najmniejszych nawet prywatnych posesji do tworzenia dużych i rozległych systemów bezpieczeństwa. Do budowy każdego systemu można wykorzystać urządzenia o różnym poziomie zaawansowania, a system zaprojektować tak, aby przy zachowaniu aspektu ekonomicznego był skuteczny i w pełni funkcjonalny.

Każdy system wymaga oczywiście odpowiedniego okablowania, elementów zasilających czy sterujących. W przypadku tworzenia i projektowania takiego systemu niezwykle ważna jest odpowiednia wiedza i doświadczenie. eAlarmy zapewniają Państwu profesjonalne doradztwo i wieloletnie doświadczenie w budowie, konfiguracji i rozwiązywaniu wszelkich problemów dotyczących praktycznie każdego systemu monitoringu CCTV. Zapraszamy do współpracy.

Domofony

Domofony to najpopularniejszy i najbardziej podstawowy system zabezpieczenia posiadłości. W przypadku budownictwa wielorodzinnego: osiedla strzeżone, apartamenty, bloki, domy szeregowe domofony nie tylko spełniają funkcję zabezpieczenia, ale także kontroli dostępu do wybranych stref, np. tylko do jednej klatki, lub tylko jednych drzwi wejściowych. Obecnie domofony umożliwiają nam wiele dodatkowych funkcji jak wideo, zamknięcie furtki, bramy, czy sterowanie oświetleniem. Domofony są pewnego rodzaju filtrem i ograniczeniem dla nieznanych nam osób, które próbują się do nas dostać. Posiadanie domofonu niweluje konieczność bezpośredniego kontaktu z podejrzaną osobą, nie musimy otwierać drzwi, by się z nią skomunikować tylko robimy to głosowo lub wideo-głosowo poprzez domofon (wideodomofon).

Najbardziej podstawowe systemy domofonowe to domofony analogowe. Są one najczęściej wykorzystywane w niewielkich systemach, gdzie jest mało abonentów. Konstrukcja tych domofonów jest bardzo prosta, składa się mianowicie z:
  • bramofon - panel znajdujący się na zewnątrz przy drzwiach wejściowych lub furtce bramy. Za jego pomocą możemy zadzwonić do wybranej osoby lub firmy.
  • unifon - wewnętrzne urządzenie służące do otwieranie drzwi oraz prowadzenia rozmów z osobami z zewnątrz.
  • elektrozaczep - rygiel elektromagnetyczny oraz zamek mechaniczny odpowiadający za blokadę bramy lub drzwi wejściowych.
  • zasilacz domofonowy – zasila system domofonowy.

Domofony cyfrowe stosuje się w większych instalacjach dla kilkunastu lub nawet kilkuset lokatorów. Od tradycyjnych analogowych instalacji różni je sposób prowadzenia przewodu. W systemach cyfrowych wystarczy dwużyłowa magistrala. Dodatkowo wszystkie panele zewnętrze w domofonach cyfrowych wyposażone są w klawiaturę kodową, która daje większą wygodę wybierania konkretnego adresata, wystarczy wpisać na klawiaturze numer lokalu. Lokatorzy natomiast mogą wchodzić przykładając brelok RFID do czytnika kart/breloków. W domofonach cyfrowych także nie ma możliwości podsłuchiwania rozmowy za pomocą unifonu (słuchawki) z innego mieszkania. Montaż domofonów cyfrowych jest szybszy niż domofonów analogowych, ze względu na mniejszą ilość okablowania. Dodatkowo domofony cyfrowe mają możliwość połączenia z centralką telefoniczną oraz portiernią czy ochroną obiektu. Możliwość stworzenia rozbudowanej sieci jest niewątpliwie dodatkową zaletą. Możemy dodać wejście główne przy wejściu na chronione osiedle, oraz wejścia podrzędne – do konkretnych bloków czy klatek. Dzięki temu nie musimy tworzyć osobnych instalacji. W domofonie cyfrowym możliwa jest obsługa od kilku do kilkunastu głównych bramofonów, czyli paneli zewnętrznych oraz nawet kilkaset paneli dodatkowych.

Oferowane przez nas domofony analogowe i cyfrowe charakteryzują się gwarancją jakości wiodących producentów sprzętu domofonowego. Są to producenci, którzy od wielu lat nie zawiedli w żaden sposób naszego ani klientów zaufania pod względem jakości i oferowanych funkcjonalności. Produkty są sprawdzone przez naszych ekspertów, którzy udzielą Państwu rzetelnego doradztwa w tym zakresie. Domofony z naszej oferty bez wyjątku są wykonane z trwałych, wysokiej jakości materiałów, które cechuje wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i odporność na trudne czynniki atmosferyczne, jak deszcz, śnieg, czy duże nasłonecznienie. Obudowy domofonów są trwałe i odporne na akty wandalizmu.

Domofon daje posiadaczom komfort i bezpieczeństwo, które powinno być dla każdego z nas najwyższym priorytetem i standardem. Doświadczenie i wiedza naszych ekspertów zapewniają Państwu dobór i konfigurację każdego typu systemu domofonowego od prostych rozwiązań do tych zaawansowanych dla wymagających.

Wideodomofony

Wideodomofony

Wideodomofony podobnie jak domofony stanowią pierwszą linię ochrony przed intruzami. Ich zadaniem jest umożliwienie komunikacji między osobą znajdująca się przed wejściem do budynku lub na posesję, a właścicielem. Najważniejszą zaletą odróżniającą wideodomofony od domofonów jest możliwość wizualnej weryfikacji osób.
 

Elementy wideodomofonu

Wideodomofon zbudowany jest z panelu montowanego na ogrodzeniu lub przy wejściu do budynku. Panel wyposażony jest w mikrofon, głośnik, kamerę oraz przycisk do wywołania, a w przypadku budynków wielorodzinnych w kilka przycisków do wywołania.
Druga część systemu to zainstalowany wewnątrz pomieszczenia monitor z ekranem LCD. Jednym z najważniejszych parametrów jest przekątna obrazu. Najpopularniejsze modele z naszej oferty posiadają ekrany o przekątnej od 4,3” do 10”. Monitor wyposażony jest w co najmniej jeden przycisk zwalniający elektromagnes. Nowoczesne urządzenia mają panele dotykowe, a także funkcje pamięci zdarzeń czy detekcję ruchu.
 

Funkcje wideodomofonu

Do podstawowych funkcji wideodomofonów należy: otwieranie drzwi i bram, weryfikacja osób znajdujących się przed wejściem do budynku lub terenem obiektu (wizualna i głosowa) oraz sprawdzenie obszaru znajdującego się przed kamerą. Zaawansowane modele wideodomofonów można kontrolować za pomocą aplikacji na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu rozwiązaniu można sprawdzić, kto dzwoni do drzwi wejściowych lub furtki podczas naszej nieobecności w domu i na terenie posesji, a także umożliwia zdalne otworzenie.  Co więcej, wideodomofony mają zdolność rejestrowania obrazu, pozwalają na jego podgląd, a nawet zrobienie zdjęcia osoby znajdującej się przed wejściem.
 

Nasze produkty i fachowe doradztwo

Oferowane przez nas modele wideodomofonów to produkty jedynie od zaufanych producentów. Zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu, są niezawodne i spełniają najwyższe standardy. Urządzenia te są podstawowym elementem zabezpieczenia mienia i zapewniają kontrolę nad bezpieczeństwem pracowników obiektu czy mieszkańców domu. Posiadamy szeroką gamę produktów, dlatego nasi doświadczeni pracownicy z chęcią pomogą Państwu w wyborze odpowiedniego modelu.

Systemy P-POŻ / SSP

Systemy P-POŻ / SSP

Systemy przeciwpożarowe, inaczej systemy sygnalizacji pożaru to jedne z najważniejszych zabezpieczeń, jakie powinny znaleźć się w każdym większym obiekcie. Pełnią przede wszystkim funkcję ostrzegawczą, powiadamiają o zagrożeniu. Służą także zapobieganiu rozprzestrzeniania się ognia. Systemy te nie uchronią przed samym pożarem i nie zneutralizują go, ale w razie jego wystąpienia powiadomią odpowiednie służby. Dzięki szybkiej reakcji skutki pożaru mogą być w pewnym stopniu zminimalizowane.
 

Elementy systemu P-POŻ / SSP

Systemy SSP zbudowane są z elementów takich jak: czujka pożarowa (temperatury lub dymu), centrali sygnalizacji pożarowej, ręcznego przycisku pożarowego ROP, a także innych dodatkowych podzespołów (sygnalizatory dźwiękowe, optyczne itd.), służące do automatycznego wykrywania zagrożenia pożarem w możliwie najkrótszym czasie. Według obowiązujących obecnie przepisów budynki powinny spełniać wymagania dotyczące przepisów ochrony przeciwpożarowej.
 

Zastosowanie P-POŻ / SSP

Systemy te doskonale sprawdzają się zarówno w obiektach publicznych jak i prywatnych. Ich założenie jest zaś obowiązkowe w budynkach takich jak: kina (gdy liczba miejsc wynosi więcej niż 600), teatry (powyżej 300 miejsc), obiekty handlowe oraz wystawowe (jednokondygnacyjne o powierzchni pożarowej strefy ponad 5000 metrów kwadratowych oraz wielokondygnacyjne o łącznej powierzchni strefy pożarowej ponad 2500 metrów kwadratowych), a także obiekty z ponad 50 miejscami noclegowymi, wielokondygnacyjne garaże podziemne oraz garaże, których strefa pożarowa wynosi ponad 1500 metrów kwadratowych, wszelkie hale sportowe oraz widowiskowe, w których znajduje się ponad 1500 miejsc, ponadto archiwa, muzea, różnego rodzaju zabytki, szpitale i sanatoria (z liczbą miejsc przekraczająca 200), stacje metra oraz wysokie budynki użyteczności publicznej.

System przeciwpożarowy składa się z wielu elementów stanowiących często dużą, skomplikowaną całość. Odpowiedni dobór oraz profesjonalny montaż ma w tym przypadku wpływ na skuteczność działania, a tym samym ochronę życia i mienia. Posiadamy w ofercie systemy zabezpieczeń zaufanych producentów, a nasze doświadczenie i wiedza pomogą Państwu dokonać odpowiedniego zakupu.

Systemy Oddymiania

Systemy oddymiania

Systemy oddymiania budynku to jeden z niezbędnych elementów, w jakie powinno się wyposażyć w szczególności nowo powstające obiekty budowlane. Obecnie jednak popularne jest także stosowanie ich nie tylko w obiektach komercyjnych czy instytucjonalnych, ale również w budynkach prywatnych. System oddymiania w przypadku zagrożenia zareaguje odpowiednio szybko i zneutralizuje problem. Służy do wyprowadzania dymu oraz trujących spalin z budynku w razie pożaru. Jego działanie oparte jest na sterowaniu siłownikami umieszczonymi w oknach lub pod klapami oddymiającymi na dachu. W ten sposób tworzy się przeciąg, dając tym samym ujście dla dymu. Dzięki temu ewakuacja osób przebywających w budynku staje się znacznie łatwiejsza. Systemy oddymiania można uzupełnić dodatkowym wsparciem mechanicznej wentylacji przeciwpożarowej. Tego typu wentylatory przyspieszają proces wyprowadzenia dymu z pomieszczeń. Najważniejsza w przypadku zagrożenia pożarowego jest szybka reakcja, zmniejszenie zagrożenia i bezpieczna ewakuacja, co wpływa całokształt powodzenia akcji ratowniczej.
 

Elementy systemu oddymiającego:

System oddymiania zbudowany jest z centrali sterowniczej, czujników dymu, przycisków do oddymiania, siłowników, przewodu oraz osprzętu, okien, klap oddymiających, a także kurtyn dymowych. Elementy te pozwalają na dodatkowe przewietrzenie budynku, a w momencie wykrycia opadów deszczu na zamknięcie okien i klap dachowych.
 

Oferujemy fachowe doradztwo

System oddymiania jest właściwie rozwiązaniem niezbędnym w firmach, zakładach i instytucjach, w których przebywa na co dzień duża ilość osób. Jego zastosowanie pozwala zapobiegać zatruciom szkodliwymi substancjami ulatniającymi się w czasie pożaru oraz innym konsekwencjom. Obecnie istnieje wiele różnych, stale modyfikowanych przepisów prawnych, norm, zaleceń technicznych dotyczących użytkowania budynków oraz ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie nieprawidłowości. Nasi doświadczeni pracownicy oferują państwu profesjonalne doradztwo w zakresie systemów oddymiania już na etapie fazy planowania i projektu oraz przy współpracy z służbami nadzoru obiektów.

Kontrola dostępu

Kontrola dostępu

System kontroli dostępu to zespół inteligentnych rozwiązań mających na celu zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa zarówno dóbr materialnych jak i niematerialnych. Urządzenia te dostępne są rynku już od dawna, stale rozwijały się pod względem technologicznym, a obecnie przyjęły niezwykle wyspecjalizowaną formę.

Kontrola dostępu jest dziś podstawowym zabezpieczeniem w firmach. Istnieje wiele rodzajów kontroli dostępu, dzięki czemu ich zastosowanie jest szerokie. Może służyć do ochrony dokumentów i programów komputerowych przed niechcianymi oglądającymi, ale przede wszystkim do zabezpieczenia pomieszczeń, aby osoby nieupoważnione nie miały do nich wstępu. Sprawdza się doskonale zarówno w przypadku dużych przedsiębiorstw usytuowanych w ogromnych biurowcach, jak i w małych firmach, a także magazynach. System kontroli dostępu może być stosowany w przypadku wydarzeń zbiorowych lub na parkingach. Niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość weryfikacji osób, które korzystają z systemu. To także idealne rozwiązanie do pomieszczeń hotelowych. W nowoczesnych obiektach odchodzi się już od montowania zamków na klucz, na rzecz specjalnych czytników kart, za pomocą których przeprowadzana jest właśnie kontrola dostępu. Wejście do hotelowego pokoju możliwe jest jedynie za pomocą skonfigurowanej karty. Ponadto karty te mają możliwość rejestrowania każdego wyjścia i wejścia do pomieszczenia. To dobre rozwiązanie także dla gabinetów szefów czy prezesów. Z powodzeniem kontrola dostępu stosowana może być w przypadku szafek w różnych obiektach, szafach z dokumentacjami, cennymi danymi, przedmiotami.

Aby podwyższyć poziom bezpieczeństwa, warto wykorzystać kilka systemów autoryzacji jednocześnie np. hasło i biometryka czy karta.
 

Rodzaje kontroli dostępu

Systemy kontroli dostępu możemy podzielić na trzy grupy:

  1. Dotycząca pamięci pracowników, czyli hasła, numery PIN
  2. Różnego rodzaju karty - plastikowe z kodem kreskowym, chipowe, zbliżeniowe i magnetyczne
  3. Wyższy poziom zabezpieczeń, czyli takie, które można odblokować za pomocą linii papilarnych, geometrii dłoni, układu żył w dłoni lub palcu, siatkówki i tęczówki oka lub głosu. To tak zwana biometryczna kontrola dostępu. Warto stosować ją w przypadkach wymagających szczególnej ochrony.


Zastosowanie nowoczesnych systemów kontroli dostępu uniemożliwi niechcianym osobom wtargnięcie do pomieszczenia lub teren obiektu, a jednocześnie stanowi zabezpieczenie ważnych danych i przedmiotów.


Baza wiedzy

Systemy alarmowe

Monitoring CCTV


Aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

Producenci